Vybavení

(Následující informace si tisknout nemusíte, obdržíte je vytištěné s podrobnou mapou okolí při předání klíčů.)

PŘÍSTUP K CHALUPĚ

Chalupa stojí v kopci na okraji lesa a nevede k ní žádná příjezdová cesta. Pěšina k chalupě je dosti strmá, zahřejete se…  🙂
Parkoviště pod chalupou pojme různý počet aut, záleží na řidičích. POZOR, spodní část parkoviště slouží pro otáčení vozidel s přívěsem, tam neparkujet!!! (Viz. PDF.) V zimě se cesta protahuje až k parkovišti.
Chalupu od parkoviště dělí lesní porost, v noci osvětlen pouze hvězdičkami 🙂  Pokud přijedete za tmy, nezapomeňte na vlastní zdroj osvětlení (kdyby zrovna hvězdičky nesvítily).

PŘÍJEZD, VSTUP A CENTRÁLNÍ CHODBA

SPANÍ

Kapacita chalupy je 43 lůžek. Chalupu ale maximálně nenaplňujte pro nedostatečnou kapacitu kuchyně, jídelny a pro hygienu – k dispozici pouze 2 x sprcha a 3 x WC!

V ložnici č. 1 – palanda + rozložená válenda – tj. 4 lůžka.
Ložnice je vytápěná kamny na pevná paliva nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

Na stolku je sešit na zapisování stavu elektroměru – ponechte v ložnici č. 1!

V ložnici č. 2 je palanda + rozkládací válenda (4 lůžka). Vytápěná kamny nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě. 

V ložnici č. 3 (v patře) – 4 lůžka. Vytápěná kamny nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

V ložnici č. 4 (v patře) – 4 lůžka. Vytápěná elektrickým zářičem nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

V ložnici č. 5 (zcela nahoře v podkroví) – 4  lůžka. Vytápěná tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě nebo el. radiátorem.

V nocležně (velká ložnice v patře) – 7 x palanda a 3 x dvoulůžko (20  lůžek). Vytápěná kamny tepelným průduchem ze spodní chodby.

Naproti schodům je samostatná místnůstka vhodná jako marodka – 3  lůžka. (1 dětská válenda š. 70 cm, zúžené dvoulůžko š. 140 cm). Vytápěná tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě nebo el. radiátorem.

Doporučujeme si přivézt vlastní prostěradlo a povlak na polštář.

Ve skříni v podkroví jsou polštáře, deky a dekové spacáky – vše je možné použít a opět uložit do skříně.

 

JÍDELNA

Prostorná místnost se třemi velkými stoly, lavicemi a čalouněnými židlemi. Je vhodná i ke hrám.

KUCHYŇ

Od 17. 11. 2020 máme novou kuchyni!  🙂  K její výbavě patří chladnička (190 l) s mrazákem (50 l) plus malá chladnička, elektrický sporák se sklokeramickou deskou a s troubou, indukční dvouvařič, kuchyňský sporák na pevná paliva, dvoudřez na mytí nádobí s odkapávačem (elektrický bojler), myčka (pokud chcete myčku používat, přivezte si vlastní tablety), 2 x mikrovlnka, 2 x varná konvice plus velkoobjemová varná konvice (8,5 l), tyčový mixér, hrnečky, talíře, příbory, kuchyňský vál, ­mlýnek na maso a další běžné ­nádobí a kuchyňské náčiní včetně objemných hrnců a pekáčů.

Utěrky si dovezte vlastní.

Ve skříňce naproti chladničce bývají uschované zbylé trvanlivé potraviny po předchůdcích – můžete je hojně využívat. Zbydou-li i vám nějaké trvanlivé potraviny a nechcete je odvážet, můžete je tam vhodně uložit.

Odpad třídíme. Ve sklepě najdete v modrém sudu pytel na směsný odpad, dále žlutý pytel na plast a červený na nápojové kartonové obaly. Sklo odvezte do kontejneru, jeden je ve Staré Vsi pod ZD (cesta kolem pomníku), další ve Vysokém u hasičárny (viz mapka v deskách s klíčem). Kompost sypeme do odpadové jámy (jako popel).

Platí přísný zákaz používání Sava a jiných prostředků s chlórem!!! Jinak nám zničíte bakterie v BIO-filtru.

HYGIENA

2 x koupelna s umyvadlem a sprchovým koutem (desetilitrový el. bojler – při ohleduplném sprchování dostačující i pro více lidí).

Ložnice 1, 2, 3, 4, 5 a nocležna s umyvadlem.

3 x splachovací WC (1 x v přízemí, 1 x v 1. patře, 1 x v podkroví).

2 x suché WC mimo objekt.

Přízemí:

Patro:

 

RŮZNÉ PRAKTICKÉ INFORMACE

Některé hygienické potřeby (toaletní papír si raději přivezte), společenské hry, psací potřeby, základní ­nářadí – to vše naleznete ve skříni na chodbě.

U chalupy je ohniště.

Chybí zde hřiště nebo rovná louka vhodná ke hrám.

Všechny fotografie jsou v galerii Interiér.