Josífkov - Spáleniště

Vybavení

(Následující informace si tisknout nemusíte, obdržíte je vytištěné s podrobnou mapou okolí při předání klíčů.)

Přístup k chalupě

Chalupa stojí v kopci na okraji lesa a nevede k ní žádná příjezdová cesta. Pěšina k chalupě je dosti strmá, zahřejete se…  🙂

Parkoviště pod chalupou pojme různý počet aut, záleží na řidičích. POZOR, spodní část parkoviště slouží pro otáčení vozidel s přívěsem, tam neparkujet!!! (Viz. PDF.) V zimě se cesta protahuje až k parkovišti.

Chalupu od parkoviště dělí lesní porost, v noci osvětlen pouze hvězdičkami 🙂  Pokud přijedete za tmy, nezapomeňte na vlastní zdroj osvětlení (kdyby zrovna hvězdičky nesvítily).

Příjezd, vstup a centrální chodba

Spaní

Každý nocležník si přivezte prostěradlo na svou postel! Z hygienických důvodů doporučujeme i povlak na polštář.

Kapacita chalupy je 43 lůžek. Chalupu ale maximálně nenaplňujte pro nedostatečnou kapacitu kuchyně, jídelny a pro hygienu – k dispozici pouze 2 x sprcha a 3 x WC!

ložnici č. 1 – palanda + rozložená válenda – tj. 4 lůžka.
Ložnice je vytápěná kamny na pevná paliva nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

Na stolku je sešit na zapisování stavu elektroměru – ponechte v ložnici č. 1!

ložnici č. 2 je palanda + rozkládací válenda (4 lůžka). Vytápěná kamny nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě. 

ložnici č. 3 (v patře) – 4 lůžka. Vytápěná kamny nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

ložnici č. 4 (v patře) – 4 lůžka. Vytápěná elektrickým zářičem nebo tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě.

ložnici č. 5 (zcela nahoře v podkroví) – 4  lůžka. Vytápěná tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě nebo el. radiátorem.

nocležně (velká ložnice v patře) – 7 x palanda a 3 x dvoulůžko (20  lůžek). Vytápěná kamny tepelným průduchem ze spodní chodby.

Naproti schodům je samostatná místnůstka vhodná jako marodka – 3  lůžka. (1 dětská válenda š. 70 cm, zúžené dvoulůžko š. 140 cm). Vytápěná tepelným průduchem od centrálních kamen na chodbě nebo el. radiátorem.

Dbejte na čistotu postelí! Přivezte si svá prostěradla! Každý nocležník ať má na lůžku vlastní prostěradlo. Děkujeme.

Ve skříni v podkroví jsou polštáře, deky a dekové spacáky – vše je možné použít a opět uložit do skříně.

Jídelna

Prostorná místnost se třemi velkými stoly, lavicemi a čalouněnými židlemi. Je vhodná i ke hrám.

Kuchyň

Od 17. 11. 2020 máme novou kuchyni!  🙂  K její výbavě patří chladnička (190 l) s mrazákem (50 l) plus malá chladnička, elektrický sporák se sklokeramickou deskou a s troubou, indukční dvouvařič, kuchyňský sporák na pevná paliva, dvoudřez na mytí nádobí s odkapávačem (elektrický bojler), myčka (pokud chcete myčku používat, přivezte si vlastní tablety), 2 x mikrovlnka, 2 x varná konvice plus velkoobjemová varná konvice (8,5 l), tyčový mixér, hrnečky, talíře, příbory, kuchyňský vál, ­mlýnek na maso a další běžné ­nádobí a kuchyňské náčiní včetně objemných hrnců a pekáčů.

Utěrky si dovezte vlastní.

Ve skříňce naproti chladničce bývají uschované zbylé trvanlivé potraviny po předchůdcích – můžete je hojně využívat. Zbydou-li i vám nějaké trvanlivé potraviny a nechcete je odvážet, můžete je tam vhodně uložit.

Odpad třídíme. Ve sklepě najdete v modrém sudu pytel na směsný odpad, dále žlutý pytel na plast a červený na nápojové kartonové obaly. Sklo odvezte do kontejneru, jeden je ve Staré Vsi pod ZD (cesta kolem pomníku), další ve Vysokém u hasičárny (viz mapka v deskách s klíčem). Kompost sypeme do odpadové jámy (jako popel).

Platí přísný zákaz používání Sava a jiných prostředků s chlórem!!! Jinak nám zničíte bakterie v BIO-filtru.

Hygiena

2 x koupelna s umyvadlem a sprchovým koutem (desetilitrový el. bojler – při ohleduplném sprchování dostačující i pro více lidí).

Ložnice 1, 2, 3, 4, 5 a nocležna s umyvadlem.

3 x splachovací WC (1 x v přízemí, 1 x v 1. patře, 1 x v podkroví).

2 x suché WC mimo objekt.

Přízemí:

Patro:

Různé praktické informace

Některé hygienické potřeby (toaletní papír si raději přivezte), společenské hry, psací potřeby, základní ­nářadí – to vše naleznete ve skříni na chodbě.

U chalupy je ohniště.

Chybí zde hřiště nebo rovná louka vhodná ke hrám.